Zachráňte svoju strechu

Keď sa objavia prvé mapy na stropoch… treba okamžité riešenie! Či je vaša stará strecha z falcovaného plechu alebo sú na nej klasické bitúmenové pásy, viete jej predĺžiť život, kým dáte dokopy plány na novú.

Čo sa stalo

Hydroizolácia strechy zlyháva, pri dažďoch vám zateká.

Pravdepodobný dôvod

Ako sa hovorí u našich západných susedov, “sešlost věkem” - keď na povrch (vašich stropov) vychádzajú chyby pri vyhotovení hydroizolácie či konštrukčné poškodenia spôsobené časom.

Riešenie

Ošetrite vašu strechu pružnou tekutou hydroizoláciou Aquaflex Roof. Je zo syntetických živíc a je odolná voči atmosferickým vplyvom i UV žiareniu. V našich klimatických podmienkach budete časom potrebovať zásadnejšie riešenie vašej strechy, ale Aquaflex Roof vám ušetrí každodenné obavy z ďalšej búrky. Chce to len správnu prípravu:
  • povrch strechy zbavte všetkých nečistôt, zvyškov oleja, pôvodných náterov, hrdze a plesní.
  • na pôvodné bitúmenové pásy naneste penetračný náter Primer for Aquaflex (vyhnite sa aplikácii pri teplote pod 5 stupňov a pred dažďom). Na strechu z pozinkovaného plechu naneste náter Eco Prim T.
  • dilatačné škáry a styk vodorovných a zvislých konštrukcií utesnite pogumovanou páskou Mapeband, konštrukčné škáry utesnite pomocou pásu Mapeband TPE, ktorý sa lepí k podkladu epoxidovým lepidlom Adesilex PG4. Prestupy pri odtokoch vody utesnite použitím vhodnej súpravy z produktovej skupiny Drain.
  • naneste rovnomernú vrstvu hydroizolačného náteru Aquaflex Roof valčekom s dlhým vlasom alebo airless nástrekom. Počkajte, kým nie je prvá vrstva úplne suchá (po cca 8-12 hodinách) a v kolmom smere naneste druhú vrstvu.
  • strechu ochráňte pred dažďom až do úplného vyschnutia Aquaflex Roof.

Viac informácií

o Aquaflex Roof