Strešná terasa, Zn. Rýchlo!

Vaša kolaudačná párty je za rohom, no terasa, na ktorej sa má konať, ešte nie je na svete. Nechcete jej konštrukciu zanedbať... lenže každý jeden náter trvá tak dlho! Ak sa pristihnete, že sa telepaticky snažíte prinútiť strešné vrstvy, aby konečne schli, chce to Fast Track Ready systém.

Čo sa stalo

Svoju terasu potrebujete dokončiť zrýchlene, no bez kompromisov v kvalite vyhotovenia.

Pravdepodobný dôvod

Termíny a počasie. Realizácia terasy má množstvo krokov, medzi ktorými je nutný čas na vyzrievanie materiálov, a to znamená týždne práce. Ak sa vám do toho primotá chladné počasie, schnutie tradičných materiálov potrvá ešte dlhšie. Fast Track Ready systém zásadne šetrí čas, lebo využíva menej technických krokov a stavebné materiály, ktoré vyzrievajú rýchlo aj v nepriaznivom počasí.

Riešenie

  • Povrchové nerovnosti podkladu vyrovnajte pomocou vyrovnávacej stierky Planitop Fast 330. (Pri 5°C vytvrdne do 24 hodín, pri 20° už za 4 hodiny.)
  • Ak je potrebné vyhotovenie spádovej vrstvy v celej ploche, použite pred nanesením hydroizolácie vrstvu rýchlotuhnúceho cementového poteru Topcem Pronto. (pochôdzny po 12 hodinách.)
  • Zaizolujte terasu raz a poriadne s rýchloschnúcou hydroizoláciou Mapelastic Turbo. (Pri 5°C vytvrdne do 24 hodín, pri 20° už za 4 hodiny.)
  • V styku medzi stenami a podlahou a pri dilatačných škárach nezabudnite použiť tesniacu pásku Mapeband.
  • Po vyschnutí vrstiev Mapelastic Turbo naneste lepidlo na dlažbu Keraquick (povrchy lepené týmto lepidlom viete uviesť do prevádzky po 24 hodinách, a bazény už po 72 hodinách.)
  • Na obklady stien (vrátane fasád) môžete použiť lepidlo Ultralite S2 Quick. (obklady môžete škárovať už po 2-3 hodinách.)
  •  Hydrofóbna škárovacia malta Ultracolor Plus je vhodná na škárovanie podláh a stien na fasádach, terasách, balkónoch i v bazénoch. Je protiplesňová a škárované povrchy viete uviesť do prevádzky už na druhý deň.

Viac informácií

O Fast Track systéme